Ilıca Şelalesi (Pınarbaşı Kastamonu)

Kastamonu Gezilecek Yerler Gezen1Çift 5.716
sponsorlu reklam

Hakkında

Kastamonu Pınarbaşı’na 12 km uzaklıkta Ilıca Köyü sınırlarında olan Ilıca Şelalesi. 15 metre yükseklikten dökülmektedir. Ilıca şelalesi, suyun döküldüğü yerde oluşan doğal havuz ve kalp ? şeklinde biriken toprak harika bir görünüm kazandırmış. Bu kalpli kısımda tek başınıza fotoğraf çekilebilmek için kesinlikle hafta içi ve çok erken saatlerde gelmeniz gerekiyor. aksi taktirde kalabalığın içinde çekeceğiniz fotoğraflarda kendinizi bile zor bulursunuz 🙂 Kalpli kısmı tam alabileceğiniz bir çardak alanı var şelaleyi gören. yani bu resimler drone ile çekiliyor biz çekemeyiz diye düşünmeyin 🙂

Şelalede yüzmek serbest ve yüzmek içinde gerçekten çok doğal bir havuz. gelirken kesinlikle yüzme kıyafetlerinizi getirmelisiniz. yüzen çok kimse mevcut.

Yeme içme

Otoparktan indikten sonra şelaleye yürüyüş yolunun başında gözleme semaver çay vs yapan bir yer mevcut. orada birşeyler yiyebilirsiniz. Şelalede yeme içme alanı göremedik.

Kamp Alanı

Yani elektrik wc vs bulunan bir kamp alanı göremedik ama normal şartlarda kamp yapılabilecek çok güzel yerler mevcut. en güzelide o kalp toprağının tam ortasında 🙂 Bu arada vahşi hayvanlarada dikkat etmeniz gerekebilir 🙂

Gezen1Çift İnstagram

Ücretler

Ilıca Şelalesine giriş ücretsiz sadece 5 tl otopark ücreti var.

Ulaşım

Kastamonudan Pınarbaşına navigasyon 3 rota çıkarıyor genelde. en uygunu yani yol durumunuda göz önünde bulundurursak Seydiler > Ağlı > Azdavay > Pınarbaşı istikametinden gitmek. (özellikle kastamonu merkezde çok aşırı radar mevcut dikkat ediniz. ambulanslara bile ceza kesiliyor.) Pınarbaşına vardığınızda zaten tabelalar ile önce ılıca köyüne sonrasında da şelaleye varabilirsiniz. Aracınızı otoparka koyduktan sonra yaklaşık 15-20dk lık bir yürüyüş ile şelaleye ulaşabilirsiniz. yürüyüş yolu bebek arabası için pek uygun değil. yani yolun yarısında bebek arabasını kaldırmak zorunda kalabilirsiniz.

Buraya yaklaşık 20-30dk lık bir mesafede bulunan Horma Kanyonuna Gitmeyide Unutmayınız..

Galeri

Konum

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gezen1Çift {Gezen1Çift}

“Ilıca Şelalesi (Pınarbaşı Kastamonu)” üzerine 2 yorum

  1. Anonim dedi ki:

    Selam,

    Burada drone çekimiz yok mu?

    1. Gezen1Çift dedi ki:

      Aleykümselam Malesef 🙁 ozamanlar dronu yoktu. ama yakın zamanda tekrar gidip ılıca,horma ve vallada drone çekimleri yapacağız ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir