Çatak Kanyonu Cam Seyir Terası (Azdavay Kastamonu)

Kastamonu Gezilecek Yerler Gezen1Çift 5.275
sponsorlu reklam

Hakkında

21 Temmuz 2017 tarihinde yapımına başlanan Çatak kanyonu cam seyir terası ilk açılışı 4 Eylül 2017 tarihinde yapılmıştır.. Kurban Bayramı dolayısı ile oldukça yoğun olan kentten ve diğer il ve ilçelerden yaklaşık olarak 10 bin kişi burayı 1 hafta gibi kısa bir süre içerisinde ziyaret etmiştir. ve doğal olarakta açılışı itibari ile istenilen turizm sayısını elde etmiştir..

Yaklaşık olarak 25 ton metal ve 10 ton cam ağırlığı olan Çatak Kanyonu Cam Seyir Terası 60 tonluk ağırlığı ile boşluk üzerinde duruyor. Bu ağırlığı taşıması için terasın arka tarafında 900 tonluk çelik ve beton inşa edilmiştir.

Çatak kanyonu seyir terasına aracınızla 300 metre yakınına kadar araçla ulaştıktan sonra 300 metrelik yürüyüş ile terasa ulaşabilirsiniz. Yürüyüş yolu normal araba yolu. Sanırım terasın olduğu yerde trafik olmaması için otoparkı 300metre geriye koymuşlar. bu yüzden araçtan indikten sonra bebek arabanız varsa bebek arabanız ile devam edebilirsiniz.

Ücretler

Otopark ücretsizdir. Cam teras girişi 3tl dir.

Gezen1Çift İnstagram

Galeri

Ulaşım

Karakuşlu Köyü sınırları içinde olup Azdavay ilçe merkezine 7 kilometre uzaklıktadır. Azdavay ilçesine geldikten sonra Pınarbaşı istikametine giderken sağ tarafta Büyük bir giriş kapısı görüceksiniz Küre dağları milli parkı çatak kanyonu diye. buradan girdikten sonra tabelalar sizi getirecektir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gezen1Çift {Gezen1Çift}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir