Edirne Lavanta Tarla Günleri

Edirne Gezilecek Yerler Gezen1Çift 5.737
sponsorlu reklam

Hakkında

Bayram sonrası kastamonudan 2 haftalık bayram ziyareti ve kısa bir kastamonu turundan sonra istanbula yorgun argın dönmüştük. haberlerde edirne de lavanta günlerinin bu yıl 2. si düzenlendiğini ve etkinliğin pazar günü biteceğini öğrendiğimizde bitmesine 3 gün kalmıştı. hemen cuma akşamı yola çıkıp geceyi edirnede konakladık. ve gündüzünde güzel bir kahvaltıdan sonra lavanta tarlasının yolunu tuttuk.  Lavanta tarlası, meriç köprüsünden geçtikten sonra sağdan devam ederek 500metre ileride sol tarafınızda kalıyor. Yani Meriç Köprüsü ile Karaağaç Mahallesi arasında yer alıyor.

Etkinlik alanına ulaştığımızda çok güzel bir görüntüyle karşı karşıya kaldık mos mor lavantalar türlü türlü süslemeler.. Isparta lavanta kokulu köye gidemeyenler için ilaç gibi gelecek burası.

Lavanta tarlasında fotoğraf çekimi için resimde de görebileceğiniz gibi bisiklet sandalye masa vs mevcut. aynı zamanda hemen girişte lavanta ürünleride satılmaktadır. Etkinliği Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü ile Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği düzenliyor

Etkinlik süresince, lavanta tarlası ziyaretleri, tarla konseri, lavanta hasadı, lavanta yağı üretimi gibi faaliyetler gerçekleştirilecek.

Gezen1Çift İnstagram

Etkinliğin amacı, Edirne’de tarımsal çeşitliliği artırma, ekonomik ve tarımsal girdilere katkı sağlamak, tarım odaklı kültürel – gastronomi turizmine desteklemek.

Etkinliğin sloganıBu mis kokulu etkinliğe ,Yolu Edirne’den ve Tarladan Geçen herkesi bekliyoruz…

Etkinliğin resmi Instagram hesabı@edirnelavanta

Etkinlik tarihi 10 Haziran 2019 saat 15:00 ile 16 Haziran 2019 saat 15:00 arasındadır.

Ücretler

Otopark ve lavanta tarlalarına giriş ücretsizdir.

Galeri

Ulaşım

Meriç Köprüsü ile Karaağaç Mahallesi arasında düzenlenmekte. Meriç köprüsünden geçtikten sonra sağdan devam ederek 500metre ileride sol tarafınızda kalıyor

Sosyal Ağlarda Paylaş

BENZER KONULARIM

    Hiç Benzer Yazı Bulunamadı Malesef :(

Gezen1Çift {Gezen1Çift}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir