Güzeldere Şelalesi ve Tabiat Parkı Düzce

Düzce Gezilecek Yerler Gezen1Çift 5.094
sponsorlu reklam

Hakkında

Güzeldere Şelalesi, Düzce’nin Gölyaka ilçesinin sınırları içerisinde Düzce’ye 28, Gölyaka’ya ise 16 km mesafedeki Gölyaka-Güzeldere Köyü’ndedir ve rakımı 630 metredir.

Güzeldere Köyü’nden geçen Bıçkı Deresi üzerinde bulunan Güzeldere Şelalesi 130 m. yükseklikten dökülen suyun doğal coşkusunun değişik ağaç türleri ile renk cümbüşü oluşturduğu güneş ışınları ile gökkuşağını içinde barındıran Türkiye’nin en büyük şelalelerindendir.

Altında Efteni Gölü ve Kuş Cenneti, üstünde Pürenli Yayla bütünlüğü, doğal alabalıkları, mesire ve piknik alanları, doğa yürüyüşü parkurları orman içi dinlenme yerleriyle muhteşem bir doğa güzelliğine sahiptir.

Tavsiye ve Genel Bilgi

Buraya gelecekseniz sizlere tavsiyem konaklamalı gelmeniz. çünkü içerisinde çok güzel hobbit evleri ve bungolow evleri mevcut. geceyi burada geçirip sabahın erken saatinde şelaleye inerek hiç kimse olmadan en güzel fotoğrafları çekilerek gönül rahatlığı ile alandan ayrılabilirsiniz.

Gezen1Çift İnstagram

Hobbit evleri ve bungolow evleri Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı içinde yer alıyor. onları çekemedik son anda yağmur bastırdığı için 🙂

2 odadan oluşan bungalovlar içerisinde 1 salon, 1 yatak odası , 1 amerikan mutfak, 1 banyo , sıcak su ve su ısıcıtı, mutfak gereçleri, dolaplar, ayna bulunmaktadır.

+90 (380) 716 10 50 +90 (534) 895 20 94 |+90 (507) 397 3373 numaralı telefonları arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Yeme içme

Güzeldere Şelalesi  Tabiat Parkında yemek yiyebileceğiniz büyük bir restorant mevcut yemek konusunda hiç bir şekilde sıkıntı yaşayacağınız bir yer değil. Güzeldere Şelalesi ve Tabiat Parkında piknik mangal vs yapabilirsiniz. alan çok müsait. resimlerde de görüceksiniz otopark kısmının sağ ve sol tarafı full piknik alanı masalarda mevcut. masalar ek ücretli değil. içeri giriş ücretine dahil.. şelaleyede buradan merdivenler ile iniliyor.

Kamp Alanı

Alan kamp için çok uygun. wc tuvalet mescid restorant vs mevcut. kamp için tabiat parkının içinde ayrı bir alan ayrılmış.

Ücretler

Güzeldere Şelalesi  Tabiat Parkı Giriş Araç Başı 13 tl Şahıs 4 tl.

Bungalov fiyatı 2 kişi için 350 tl, ilave her kişi için +100 tl. 9 kişiye kadar kalınabiliyor ancak yazın yer bulmak zor.

Ulaşım

7. resimde otoparkın olduğu resimden bakarsanız otoparkın en sonunda sıralı evler (restorant oluyor) oranın hemen sağ tarafından merdivenler iniyor. şelaleye iniş tamamen merdivenlerden oluşuyor o yüzden bebek arabası konusuna hiç girmiyorum 🙂 uzuuuuun bir merdiven 🙂 inerken ortalama 10.15dk süren çıkarken ortalama yarım saat süren bir merdiven:) sonucunda şelaleye ulaşabiliyorsunuz. buradan şelaleye demir korkulukların olduğu alana kadar gidebiliyorsunuz buradan şelalenin içine (dibine) giriş yok.

Galeri

Konum

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gezen1Çift {Gezen1Çift}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir