Gölcük Tabiat Parkı Bolu

Bolu Gezilecek Yerler Gezen1Çift 4.359
sponsorlu reklam

Gölcük Tabiat Parkı Bolu merkezine 21km mesafede ve aracınız ile 20dk mesafede ulaşabilirsiniz. yolları gayet rahat sadece son 3.5 km si hafif virajlı.. Bu gölün yapay bir göl olduğunu biliyormuydunuz ? Yada o resimlerde gördüğünüz rüya gibi evin bir restaurant veya otel değilde, devlet konuk evi olduğunu biliyormuydunuz ?
Parkın içinde dilerseniz bisiklet kiralayabilirsiniz, dilersenizde golf arabaları kiralayıp turlayabilirsiniz. Bence hiç birisini kiralamayın çünkü gölün tamamı ortalama 1 km civarında, yürüyüş yaparak gölü her açıdan izleyip bol bol oksijen depolamalısınız 🙂

Gölü kendi aracınız ile etrafını turlayamıyorsunuz. aracınızı otoparka koyduktan sonra 1dk lık yürüme mesafesi ile göle ulaşabilirsiniz.

Eğer bisiklet tutkunu iseniz, içeride kiralayabileceğiniz bisikletler mevcut. gölü veya yürüyüş parkurlarını bisiklet ilede gezebilirsiniz.
Parkın bir ayrı bir alanında mangal semaver vs yapabilirsiniz. bunun için kamelya tarzında mangal yapma alanları var. bunları kullanmak ücretsiz.
İçeride restaurant,hediyelik eşya satan dükkanlar wc,camii vs mevcuttur.

Göl çevresi dışında ayrı bir yürüyüş parkuruda mevcut. Bu yürüyüş parkurundan da bahsedecek olursak kısa, orta ve uzun sayılabilecek 3 tane farklı parkur var. Uzunlukları 8-10-14 kilometre olarak hesaplanmış. Bu parkurların genel ismi de Gölcük Üçgöl Yürüyüş Parkuru olarak geçmekte.

Gezen1Çift İnstagram

Fiyatlar

Otomobil girişi 18 tl

Şahıs girişi 5 tl

Konaklama

Gazella Resort&Spa Merkezi :0374 262 98 00

Bolu Panorama Otel: 0374 262 89 88

Gölcük Kır Evleri (Bungalov Evler ): 0507 941 98 41 – 0507 949 98 42

Yeme içme tesisleri

Gölcük Gazelle Restaurant: 0374.262 90 95

Gölcük Kafe Et Mangal: 0374 262 89 99

Video

Resimler

Gölcük Tabiat Parkı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Gölcük Milli Parkı No:587, Mesciler Köyü / Bolu

Nasıl Gidilir: Bolu’nun güneynde bulunan bu park merkeze 17 kilometre uzaklıktadır. Bolu merkeze geldikten sonra tabelaları takip ederek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Konum bilgisi hemen alt tarafta mevcuttur.

Toplu Taşıma ile gelmek isteyenler de Bolu merkeze Şehir Hatları ile geldikten sonra, Seben ve Kıbrıscık ilçe minibüsleri ile ulaşabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gezen1Çift {Gezen1Çift}

“Gölcük Tabiat Parkı Bolu” üzerine 2 yorum

  1. Ayşenur fy dedi ki:

    Emeklerinize sağlık iyiki varsınız

    1. Gezen1Çift dedi ki:

      çok teşekkürler çok sağolunç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir