Sülüklü Göl Bolu Mudurnu / Sakarya

Bolu Gezilecek Yerler Gezen1Çift 3.853
sponsorlu reklam

Doğa harikası Sülüklü Göl’den hepinize selamlar arkadaşlar.  Sülüklü Göl, Bolu-Sakarya il sınırında; tamamıyla ormanlarla kaplı bir coğrafyanın tam ortasında yer almakta. Ulaşımı daha çetrefilli olduğundan, çevresindeki diğer göllere nazaran daha iyi korunmuş bir alan diyebilirim. Sülüklü Göl, yürüyüş, kamp ve diğer çoğu doğa aktivitesi için en ideal rotalardan birisi.

Sülüklü Göl’ün çevresinde yürüyüş yaparak ulaşılabilecek 2 adet daha göl olduğu bilgisini okudum ama biz pek yürüyüş yapmadığımız için tarif edemiyorum.
.
Özellikle kasım ayında giderseniz, yollardaki sonbahar manzaralarını fazlası ile görebilirsiniz. Şahsen ben hayran kaldım. yani bu yollardaki sonbahar havasını yedigöller yolunda bile görmedim. gerçekten müthişti. alttaki resimlerden bakarsanız sizlerde bana hak vereceksiniz 🙂

Sülüklü Göl Yolu

Sülüklü Göl Yolunun son 5.6km si çakıl taşı ve toprak yol olarak devam ediyor. Bazı arkadaşlar yüksek araçla gidin yazmışlar. ama normal bir araçla gidilemez kanısına kapılmamanız için bu konuda ufak bir düzeltme yapayım. normal bir araçlada gidebilirsiniz arkadaşlar. Yani yollar okadar iç açıcı değil. Orjinalinden alçak bir araç olmadığı sürece (basık araç) gayet rahat gidebilirsiniz. sadece son 5.6 km yi biraz yavaş ve dikkatli gitmeniz yeterli olucaktır.

Sülüklü Gölün ismi neden sülüklü göl ?

Sülüklü gölün ismini nereden geldiğini araştırdığımda; eskiden gölde bulunan ve tedavide kullanılan sülüklerden dolayı Sülüklü Göl ismi verildiğini öğrendim. Gölün bölgede bilinen bir diğer adı ise Sarıgölcük’müş. Göle bırakılan balıkların çoğalması sonucunda gölde bulunan bütün sülüklerin soyu tükenmiş.

Gezen1Çift İnstagram

Konaklama

İçeride konaklayabileceğiniz bungalow benzeri evler var ama en son faaliyete tam olarak geçmemişti. gerekli izinlerin verilmesini bekliyoruz dediler.Ama kamp yapabilirsiniz alan çok müsait.. Telefon çoğu yerde çekmiyor. Elektrik yok Su var. Ateş yakabilmeniz için büyük boy tenekeler mevcut. oturaklı masalar mevcut. wc mevcut.

Yeme içme

İçeride herhangi bir yeme içme tesisi yok. mangal semaver vs için ateş yakmak serbest. İşletme kangal sucuk ve ufak tefek yiyecek içecek satıyor. bunun dışında en yakın yemek yiyebilceğiniz yer 9km mesafede.

Fiyatlar

Giriş ücretleri :

Araç başı 12 tl

Kamp yapmak isterseniz çadır başına 25tl

Yada araç sokmadan sadece yaya olarak gezip çıkacağım derseniz 4tl ücreti bulunuyor.

Resimler

 

Sülüklü Göl Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Eğer Sülüklü Göl‘e İstanbul’dan gitmeyi düşünüyorsanız ortalama 3 saatlik yolunuz bulunuyor ve yaklaşık olarak 200 km mesafede.. İstanbul’dan yola çıkarak, Pendik istikametinden Ankara’ya doğru; E-80 karayolu üzerinden Gebze, Kocaeli, Sapanca Gölü, Akyazı, Tavşansuyu rotasını takip ederek ulaşabilirsiniz. Tavşansuyu’na vardıktan sonra yol üzerinde Sülüklü Göl tabelasını göreceksiniz. Sapaktan döndükten sonra kısmen taşlık toprak bir yoldan 5-6 km ilerlediğinizde Sülüklü Göl‘e ulaşacaksınız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gezen1Çift {Gezen1Çift}

“Sülüklü Göl Bolu Mudurnu / Sakarya” üzerine 3 yorum

 1. Bolulu dedi ki:

  Bu yorum yayınlanır mı bilmem ama bu nasıl cahillik? Mudurnu BOLU nun bir ilçesidir. Severek takip ettiğim blogta bunları görmek çok üzücü :((

  1. Gezen1Çift dedi ki:

   Cahillik değil. sadece anahtar kelime taktiği bu 🙂 Biliyorsunuzdur sülüklü gölü sakaryada sahipleniyor boluda sahipleniyor. Ama aslan boluya ait. bazıları sakarya sülüklü göl diyede aratabiliyor bazıları bolu sülüklü göl diyede aratıyor. bu tür aramaların tamamında çıkabilmek için kullandık böyle bir başlık. birde başlıkda sadece sakarya yazmıyor farkınaysanız en başta bolu mudurnu ondan sonra sakarya yazıyor 🙂

 2. Anonim dedi ki:

  Mudurnu Sakarya’ya değil Bolu’ya bağlı bir ilçe.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.