Abant Gölü Tabiat Parkı – Bolu

Bolu Gezilecek Yerler Gezen1Çift 4.391
sponsorlu reklam

Her mevsim ayrı güzellikte görseller sunan Abant Gölü’nde yapabilceğiniz bir çok şey mevcut. Mesela piknik, mangal, kendin pişir kendin ye, kamp, balık tutma, yürüyüş, bisikletle, faytonla, atla gezme imkanı bulunmakta.. Park girişinde bulunan satış reyonlarında ise bölgede doğal olarak üretilen gıdalar ve hediyelik eşyalar alabilirsiniz..

Abant Gölü Bolu’nun 34 km güneybatısında Abant Dağları üzerinde oluşmuş bir krater ve birikinti gölüdür. Park alanında yükseklikleri 1400 metreden 1700 metreye kadar birçok tepe bulunmaktadır. Abant Gölü yılın her ayında büyüleyici bir güzelliğe sahiptir. Abant, hem günübirlik gezip görmek hem de konaklamak amacıyla tercih edilen çok popüler bir tatil merkezidir. Alanı 127 hektar olan gölün denizden yüksekliği 1328 metre’dir. Yeraltı suları ile beslenir. Derinliği 18 metre’dir.

Konaklama

İçeride kamp alanları mevcut.Aynı zamanda bolca oteller ve bungalowlar mevcut ama fiyatlar çok yüksek olduğu için biz burada konaklama yapmadık.

Fiyatlar

Abant Gölüne Arabayla Taşkesti tarafından gelince ücretsiz girebilirsiniz, normal çevreyolundan gidince arabaya ücret alınan bariyerli taraftan girmek zorundasınız. biz taşkesti tarafından gelmiştik ücret ödemedik. diğer taraftan girdiğiniz zaman 18 tl araç girişi için ücret alınıyor.

Gezen1Çift İnstagram

Resimler

Abant Gölü Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Abant Gölü Ankara’ya 225, İstanbul’a ise 258 km olan Abant Tabiat Parkı’na özel aracınızla ulaşmak için
İstanbul-Ankara arasındaki TEM otoyolunu kullanmanız, Bolu’ya gelmeden önce karşınıza çıkacak olan Abant çıkışından otobandan ayrılmanız gerekiyor. Buradan Abant tabelalarını takip ederek 20 km sonunda Abant Tabiat Parkı’na ulaşabilirsiniz.. İstanbul-Abant arası kendi aracınız ile yaklaşık 2.5 saat sürüyor.

Ankara’dan da aynı şekilde İstanbul yönündeki TEM otoyolunu kullanarak, bu kez Bolu’yu geçtikten sonra karşınıza çıkacak olan Abant sapağından otobandan ayrılmanız ve Abant tabelalarını takip ederek gitmeniz gerekiyor. 20 km sonra Abant Gölü’nün kıyısındasınız.

Abant Gölü’ne toplu taşıma ile gitmek isteyenler için Bolu şehir merkezindeki terminalden saat başı kalkan Abant Birlik dolmuşları ile de ulaşmak mümkün.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gezen1Çift {Gezen1Çift}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir