Aydos Tepesi / İstanbul

İstanbul Gezilecek Yerler Gezen1Çift 14.241
sponsorlu reklam

Merhaba arkadaşlar İstanbulu birde böyle izleyin bakalım 🙂 Şu görüntülerden baksanız belkide buranın istanbul olduğunu bile zor anlarsınız karşıda adalar olmasa 🙂 İstanbulda olupta buraya gitmeyenler varsa bizim gibi çok pişman olacaksınız 🙂

Manzarasına hayran kaldık istanbulun çamlıca tepesi manzarası neyse aydos tepesinin manzarasıda o. hatta daha fazlası da diyebiliriz. Biz biraz şanssızdık ama hava şartları dolayısı ile 🙂 hava açık olsaydı süper olucaktı ama bunada çok şükür diyelim. Siz bu resimlerden canlandırın hava açıkken nasıl bir harika görüntü çıkar ortaya 😀

Şimdi size hemen alt tarafta aydos tepesinden kısaca bahsedelim..


Aydos Tepesi ;
Aydos Tepesi, 537 metrelik rakımı ile İstanbul’un en yüksek noktasıdır. Kartal, Pendik, Sultanbeyli ve Sancaktepe ilçelerinde bulunan Aydos Tepesi, adını Roma ve Bizans döneminde bugünkü Sultanbeyli İlçesi sınırları içinde kalan Aydos Kalesi’nden almıştır.
Aydos Tepesi Zirvesinden Kınalıada, Burgazada, Heybeliada, Büyükada ve Sedef Adası görülür.
Şehrin karmaşasından kaçarak huzurlu bir vakit geçirmek için sıkça tercih edilen bir alandır. İstanbul’un bozulmamış ender yeşil alanlarından birisidir. Etraf çam ağaçlarıyla kaplı huzurlu bir alandır.

Girişte herhangi bir ücret alınmıyor.

Ulaşım ;
Aydos Tepesi İstanbul’un Kartal ilçesindeki Çarşı Mahallesi’nde yer alır. Aydos Tepesine toplu taşıma veya özel araçlarla ulaşılabilir. Özel araçla gelecek olanlar E5 veya TEM yolu bağlantılarını kullanarak Kartal- Yakacık- Sultanbeyli üzerinden ulaşabilir. Yol üzerinde Aydos Tepesi’ni gösteren tabelalardan faydalanabilirsiniz. Toplu taşıma kullanarak buraya gelecek kişiler Kadıköy’den kalkan 21U numaralı otobüsü kullanıp Çamlık durağında inerek sonrasında biraz yürüyerek tepeye ulaşabilir.

Gezen1Çift İnstagram

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gezen1Çift {Gezen1Çift}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir