Erfelek Tatlıca Şelaleleri & Erfelek Barajı

Sinop Gezilecek Yerler Gezen1Çift 3.403
sponsorlu reklam

Tatlıca Şelaleleri veya Erfelek Şelaleleri veya Tatlıca takım şelaleleri olarakta geçen Şelale Sinop’un Erfelek ilçesine bağlı Tatlıca köyü yakınlarında sıra sıra devam eden şelalelerdir. Tatlıca irili ufaklı 28 ayrı şelale barındırmaktadır. Erfelek’e yaklaşık 10km, Sinop’a ise 45km uzaklıktadır.

Biz şelalelerin yaklaşık 12-13 tanesine 2-3 saatte anca tırmanabildik.. resimde gördüğünüz gibi sürekli şelaleleri tırmanarak ilerliyorsunuz bazen 5-10 metrelik şelaleye tırmandığınız bile oluyor.bazen tırmandıktan sonra aşağı bakıyorsunuz şaşırıyorsunuz biz burdan nasıl çıktık ya diye 🙂  Tırmanmak için yardımcı halatlar mevcut. yani güzel bir adrenalin yaşayacağınız harika bir yer. Yinede çıkarken çok dikkatli olmanız gerekiyor. Kendinize tırmanma konusunda güvenmiyorsanız hiç gaza gelmeyin çünkü bazı yerlerde halat yardımıda yok kendi çabanız ile çıkıyorsunuz 🙂

Galeri

 

Yeme içme

Biz yaklaşık 3.4 yıl önce gitmiştik ozamanlar şelale girişinde gözleme vs yapan ufak tefek yeme içme alanları mevcuttu, şuanda nekadar gelişmiştir bilemiyoruz.

Gezen1Çift İnstagram

 

Konaklama

Konaklama olarakta erfelek ilçesine 10km uzaklıkta olduğu için erfelek içinde konaklama alanları mevcut.

 

Ulaşım

Özel aracınız ile şelaleye yaklaşık 40-50metre mesafe yakınına kadar gelebiliyorsunuz. Sonrasında başlıyor zaten sıra sıra tırmanmaya başlıyorsunuz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gezen1Çift {Gezen1Çift}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir