Kamp Masası Yapımı Palet ile Katlanır Kamp Masası

İstanbul Gezilecek Yerler Gezen1Çift 3.692
sponsorlu reklam

Selam arkadaşlar

Bu makalemde sizlere ortalama 50 tl bütçe ile çok kullanışlı bir kamp masası nasıl yapılır onu anlatacağım.

Öncelikle malzemeleri sayayım sizlere ;

  1. 1 Adet palet (letgodan veya yeni yapılan inşaatlardan temin edebilirsiniz.) ortalama 20 tl
  2. 4 adet 10mm çakmalı çelik dübel (ortalama 4 tanesi 7-8 tlye geliyor)
  3. 4 adet 10x6mm civata (ortalama 4 tanesi 7-8 tlye geliyor)
  4. ortalama 60,70cm uzunluğunda 10×10 tahta. (bunu 4e bölüp ayaklar oluyor.)
  5. kumaşçı veya tuhafiye dükkanından ortalama 3 metrelik geniş lastik.

Masanın yapımı 

Gezen1Çift İnstagram

İlk olarak aldığınız paketi kontrollü bir şekilde parçalara ayırın. (çivilerini sökün.)

Sonrasında tanıdığınız bir marangoz varsa direk oraya getirip tahtalarınızı 70cm lik boylara gelecek şekilde kestirin. aynı zamanda malzemeler listemizdeki 4. maddede bulunan malzememizi de marangozdan temin edip 4 e böldürün.

Marangoza mümkünse zımpara makinasından da geçirmesini rica edin.

Sonrası tamamen size kalıyor. müsait bir yerde matkab vb malzemelerinizi alıp devam edin. ilk olarak 2 tane tahtanın uçlarından deliği açın. (bu tahtalar masanızın üstündeki en baştaki ve en sondaki tahtalar oluyor, yani bu deliklerle ayakları tutturacağız.)

sonrasında masamızın altında bulunan 2 adet tahtayada delik açın. üst tahtalara açtığınız deliğin hizasında olacak şekilde.

son olarak masamızın üst tahtalarını hizalı bir şekilde yere yerleştirip altına lastiğğinizi sabitleyin. (zımbayla veya küçük vidalar ile. vida ile yapıcaksanız kafasına ufak pul almalısınız.)

son olarakda ayakları matkabınız ile delerek (civata kalınlığına göre) içine çakmalı çelik dübelleri yerleştirin. (burda önemli bir nokta var. ben ilk yerleştirdiğimde ayakları takarken sıktıkça çelik dübeller dışarı çıkmaya başlıyordu. bu yüzden şöyle birşey yaptım. çakmalı çelik dübellerin içinde bir parça oluyor genelde. onu çıkarıp yerleştirdim ayakların içine. sonra çelik dübelin içinden doğru ayaklara bir vida attım. bu sayede ayakları sıktıkça dübeller dışarı atma yapmadı ve çok sağlam oldu.)

bu işlemler sonucunda masanız hazır ve kullanıma hazır olmuş olucak. isteğe göre buna kullanılmayan kumaşlardan bir çanta (kamp sandalyesinin çantası mantığında) ve yine isteğinize göre cila ve ahşap koruyucu yapabilirsiniz.  dilersenizde işlemleri alttaki videomuzu izleyerekte yapabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gezen1Çift {Gezen1Çift}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.