15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı Yol Tarifi Konumu

İstanbul Gezilecek Yerler Gezen1Çift 18.096
sponsorlu reklam

Genel Bilgi

Allahım bir daha 15 Temmuzları Yaştmasın, çok güzel düşünülmüş çok güzel yapılmış bir proje. Parkın içinde 15 temmuzda şehit olanların bir kısmına fidan dikilmiş ve resimli olarak bilgi verilmiş. Ormana gittiğinizde şehitlerimize bir fatiha okumayıda esirgemeyelim lütfen.

Parkın manzarasına gelecek olursak gerçekten harkulade bir manzarası mevcut şuana kadar gördüğüm en güzel köprü manzarası diyebilirim kesinlikle net olarak.. yani 15 temmuz şehitleri köprüsü olsun fatih sultan mehmet köprüsü olsun buranın yanında sönük kalır bize göre.

15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı’na  yiyecek içecek satışı bulunmamaktadır. Araçla giriş mümkün değil hemen girişin önüne aracınızı koyabiliyorsunuz yol kenarına..otopark mevcut değil ama yol kenarı müsait ve ücretsiz.. Şuan için oturacak banklar dışında birşey mevcut değil.  Giriş Ücretsiz ve açılış kapanış saatleri vardır.

Parkın reklamı yeterli seviyede yapılmadığından dolayı ve benimde şans eseri öğrenmem ile ilk fırsatta gezip gördüm ve kesinlikle gezilip görülmesi gereken bir yer. bir gün garipçe köyü rumeli feneri rumeli kavağı ve 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı gezisi yapabilirsiniz. hepside birbirine çok yakın mesafelerde.

Gezen1Çift İnstagram

Bu bölgeye çok yakın noktada bulunan (tahminen 2.3km)  Garipçe Köyü ve Garipçe Kalesi‘ne gidebilirsiniz.

Galeri

Ulaşım

Garipçe köyü Rumeli feneri istikametine giderken garipçe köyüne gelmeden yaklaşık 3.5km geriden sağdan ayrım var ayrımda 15 temmuz şehitleri hatıra ormanı tabelası mevcut ufak bir tabela o yüzden yavaş giderseniz kaçırmazsınız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gezen1Çift {Gezen1Çift}

“15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı Yol Tarifi Konumu” üzerine 2 yorum

  1. daerereada dedi ki:

    Giriş Çıkış Saatleri var demişsiniz de o saatleri neden belirtmemişsiniz onu anlamadım akşam kaçta kapanıyor onu da belirtmiş olsaydınız süper olacaktı

    1. Gezen1Çift dedi ki:

      O konuda net bilgim olmadığı için saatleri girmedim malesef. ama çok erken saatlerde kapalı olacağını sanmıyorum. tahminen sabah 8-9 gibi açılır akşam ortalama 8-9 gibi kapanır gibi.belki dahada geç kapanır gibi. bilgim yok saatler konusunda ne desem yalan olur. ama giriş çıkış saatleri olduğunu duydum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.