Kanola Çiçeği Tarlaları (İstanbul)

İstanbul Gezilecek Yerler Gezen1Çift 7.416
sponsorlu reklam

Merhaba arkadaşlar.

Bu hafta sonu kendimizi kanola tarlalarına attık. Güneş ve kanola çiçeklerin birleşmesi ile harika görüntüler yakaladık.

Genel Bilgi

Kanola Bitkisi veya Kanola Çiçeği Ortalama olarak ekimi eylül ve ekim aylarında yapılır. Ve Nisan ayı itibari ile tam olarak büyümüş hale gelir. Kanola bitkisi üretimi ülkemizde her geçen gün artmaktadır. bunun sebebi ise bu bitkiden bitkisel yağ üretiminin yapılmasıdır. Ülkemizde petrolden sonra en çok harcanan bir diğer şey de yağ. bu nedenle her geçen gün üretim artmaktadır.

Kanola Çiçek yağındaki doymuş yağ oranı  zeytin yağı ve ayçiçek yağına göre de oldukça düşük. Bu oran zeytin yağında %15 Ayçiçek yağında %12 Kanola çiçek yağında ise %7’dir.

Gezen1Çift İnstagram

Not : Kanola çiçeklerinin arasına girdiğiniz anda direk üzerinize sarı sarı lekeler bulaşıyor. o yüzden girmeden önce bunu göze almalısınız 🙂 veya ona göre hazırlıklı gelmelisiniz.

Kanola Yağı Fayfaları

Kolesterol içermeyen kanola yağı, Omega 3-6 ve 9 gibi faydalı yağ asitleri içeriyor. Ayrıca kanola yağı, diğer yağlardan daha az sağlıksız doymuş yağ oranına sahip olması daha faydalı bir bitkisel yağ olmasını sağlıyor.. Kanola ALA Omega 3 yağ asidinin mükemmel kaynağı niteliğindedir.

  • Sindirim sistemine iyi gelir
  • Vitamin açısından son derece zengindir. A, D, K ve E vitaminlerini barındırır
  • Kanola yağı hücrelerin korunmasını sağlar ve LDL kolesterolü açısından çok faydalıdır.
  • Kalp ve damar sağlığı açısından faydalıdır.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir ve gelişimine katkı sağlar.
  • Güneş görmeyen yerde uzun süre saklayabilirsiniz.
  • Yapılan bilimsel araştırmalara göre günde 1,5 yemek kaşığı kanola yağı yemek kalp krizini azaltmaktadır.
  • Fiyatı diğer yağlara göre daha ekonomiktir.

Galeri

Ulaşım

Kanola çiçek tarlaları istanbulda çatalca taraflarından başlıyor ve edirneye kadar devam ediyor. istanbul edirne otobanından giderseniz çatalca taraflarında sağlı sollu görmeye başlarsınız.

Biz bu resimleri silivri fener köyünde çektik. burada da oldukça fazla fazla mevcut kanola çiçek tarlaları. Buraya gitmek isteyenler için hemen alt tarafta konumuda bırakıyorum.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gezen1Çift {Gezen1Çift}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.