Salda Gölü

Burdur Gezilecek Yerler Gezen1Çift 3.636
sponsorlu reklam

Öncelikle birkaç konuya açıklama getirelim. Salda Gölü zemini killi, çamursu ve gevşek bir yapıya sahiptir. Bunu gölün hemen her yerinde görmeniz mümkündür. Olumsuz bir durumla karşılaşmamak için gölün yüzülebilen alanları dışında yüzmemenizi tavsiye ediyoruz.
Diğer bir konu ise Salda Gölü’nün yüzülebilen bütün plajlarında ‘Göle Girmek Tehlikeli ve Yasaktır‘ yazılı uyarı levhaları var. Bunlar yetkililerin sorumluluktan kurtulmak için asmış olduğu levhalardır, sizlere sunulan sahillerde aklınıza farklı bir durum gelmeden yüzebilirsiniz.
Su yılanı söylentileri çok var ama okadar çok yüzen varki sanırım çok ilerlerde var. ama biz hiç görmedik zaten boyunuzu aşan yerlerede gitmenizi hiç tavsiye etmiyoruz.  Çünkü biz şöyle bir durum yaşadık ve bunu yaşadıktan sonra belimize gelen yere kadar bile ilerlemedik. Kahvaltı masasını kurarken şemsiyenin demirini suyun içindeki kumsala sokayım dedim. ilk 10-20cm arası biraz zor girdi ondan sonra bir boşluğa düştü demir çok şaşırdık ama resimlerde gördüğünüz şemsiye demirinin tamamı boşluğa girdi. çok tedirgin olduk. çoğu yerleride böyleymiş zaten.

Lafın kısası kimsenin olmadığı yerlerde tek başınıza kesinlikle girip açılmayın. gerçekten bazı yerleri çok tehlikeli.

Salda gölünde Bizim gördüğümüz bildiğimiz 4 adet plaj mevcut ;

  • Maldivler Plajı
  • Yeşilova Belediye Halk Plajı
  • Tabiat Parkı Orman Plajı
  • Doğanbaba Plajı

Bizim en çok beğendiğimiz Beyaz Adalar Maldivler Plajıydı. kumsalı bembeyaz suyuda çok güzeldi.

Gezen1Çift İnstagram

Yeme içme

Hemen hemen tüm plajlarda yeme içme alanı var. pide,kahvaltı tost vb şeyler mevcut.

Kamp Alanı & Konaklama

Salda gölüne geldiğimizde biz Salda Gölü Altıntaş Apart Pansiyon da kaldık. çokta memnun kaldık Beyaz adalar maldivler plajına 500 metre yakınlıktatır. Çalışanlarda çok sıcak kanlı cana yakın insanlar kesinlikle tavsiye ederim. fiyat ve detaylı bilgi için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Ama dilerseniz salda gölünün içinde bungalov evlerde mevcut kiralık. burayada bakabilirsiniz. genelde hep dolu oluyor ama düşünüyorsanız eğer çok önceden rezerve etmelisiniz.

Doğanbaba plajı hariç diğer plajlarda kamp yapılabiliyor.

Ücretler

Maldivler Plajına yaya giriş ücretsiz ama aracınız ile girerseniz 10 tl otopark ücreti mevcut.

Yeşilova Belediye Halk Plajına Giriş sadece 10 tl ve bu ücrete çadır kurmak ve içerideki duş tuvalet ve parklardan faydalanmak dahil. (Acık büfe kahvaltı için kişi başı 15 tl istiyorlar.)

Tabiat Parkı Orman Plajına araçla giriş ücreti 10 tl. Tuvalet, duş, soyunma kabinleri,piknik ve mangal yapılacak alanlar mevcut.

Doğanbaba Plajına giriş ücretli diyen de var ama bizden herhangi bir ücret alınmadı. sanırım aracı ormanlık alana koymuştuk biz. o yüzden ücret alınmadı galiba sadece otopark ücreti var 10 tl.

Salda gölü Bungalov ücretleri gecelik 100 tl dir.

Galeri

 

Ulaşım

Şehirler arası otobüs firmalarıyla Burdur’dan Salda Gölü’ne gelmek isteyenler; Burdur otogarından saat başı hareket eden Yeşilova minibüslerine oradan da 5 km uzaklıktaki Salda Gölü’ne gitmek durumundadırlar. Burdur’dan Yeşilova’ya akşam saatlerinden sonra minibüs bulunmamaktadır. Ziyaretçilerin mağduriyet yaşamamaları için bu durumu göz ardı etmemesi gerektiğini düşünüyoruz.

Yeşilova’dan Denizli istikametinde devam eden minibüsler bulunmaktadır. Ayrıca Yeşilova’dan Salda Gölü’ne 20 TL karşılığında taksiler çalışmaktadır.

Konum

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gezen1Çift {Gezen1Çift}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir