Palovit Şelalesi Giriş Ücreti? Yolu Nasıl? Nerede Bilgisi

Rize Gezilecek Yerler Gezen1Çift 8.009
sponsorlu reklam

Palovit Şelalesi Bilgi

Selam arkadaşlar bu yazımızda sizlere Rize Çamlıhemşin’de gerçekten gitmeyenlerin pişman olacağı derecede harika bir yer olan palovit şelalesinden bahsedeceğiz.

Üstte de yazdığım gibi Palovit Şelalesi, Türkiye’mizin Rize ilinde Çamlıhemşin ilçesinde bulunan bir şelaledir. Palovit Şelalesi 15 metre yüksekten akmaktadır. Rize’de bulunan debisi en yüksek şelalelerinden biridir. Şelalenin Kaynağı ise Palovit Deresi’dir. Palovit Şelalesi Kaçkar Dağları Millî Parkı sınırları içerisinde yer almaktadır.

Şelale içinde piknik vb yapabilceğiniz bir alan bulunmuyor. kamelya oturma alanları vb gibi şeylerde bulunmuyor.

Palovit şelalesine giderken Zilkalenin yanından da geçiyorsnuz. giderken planlarınıza zilkaleyide dahil edebilirsiniz. Biz sadece dışarıdan kale manzaralı fotoğraf çekildik ama siz kaleye girmek isterseniz giriş ücreti 4tl.

Gezen1Çift İnstagram

Palovit Şelalesi Nerede?

Palovit Şelalesi, Türkiye’mizin Rize ilinde Çamlıhemşin ilçesinde bulunmaktadır.

Palovit Şelalesi Yolu Nasıl?

Palovit Şelalesi yolu gayet rahat, her kesim araç ile gidebileceğiniz bir yer. sadece son aşamaları doğal olarak virajlı. yolun bir çok bölümü ufak kare kare parke taşlarından oluşuyor.

Palovit Şelalesi Giriş Ücreti?

Palovit Şelalesine girişte herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. yani giriş ücretsiz.

Resimler

 

Video

Palovit Şelalesi Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Palovit Şelalesi size ne kadar mesafede olduğunu ve nasıl gidileceğini görmek için aşağıdaki harita uygulamasını kullanabilirsiniz. Bunun için Haritada bulunan Daha büyük haritayı görüntüle yazısına tıkladıktan sonra açılan harita kısmından Yol tarifi butonuna basarak rotanızı oluşturabilir ve yolunuzun nekadar süreceğini görebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gezen1Çift {Gezen1Çift}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir